Art Hotel William ****

Ubytovanie v srdci Bratislavy

Dátum príchodu Dátum odchodu

ART HOTEL WILLIAM

Bezprostredné okolie hotela
Dóm sv. Martina

Vedeli ste, že tento kostol patrí medzi pár najväčších na Slovensku? Alebo, že tu bola korunovaná Mária Terézia za uhorskú panovníčku? Kostol vás očarí nielen interiérom, ale aj exteriérom. Od hotela je to príjemná 10 minútová prechádzka.

Kostol svätej Alžbety​

Modrý kostolík patril medzi prvé stavby, ktoré boli v Bratislave vystavané. Je jedinečný svojou krásnou modrou farbou a ornamentmi – ružami.  V blízkosti nájdete aj zaujímavú zelenú vilu – obrastenú brečtanom.  Od hotela to máte peši 15 minút kľudnou chôdzou.

Sochy v Bratislave

V centre mesta Bratislava nájdete sochy s príbehom. Dve najznámejšie sú Čumil a Schöne Náci. S Čumilom je spojená legenda – ak sa niekto dotkne jeho čiapky – budajky, prinesie to šťastie. Preto je už asi taká ošúchaná. 

Stará radnica

Radnica bola kedysi obrazom bohatstva mesta. Teraz prispieva skôr k bohatému kultúrnemu životu Starého Mesta. Ak vás zaujíma história, odporúčame prehliadku so sprievodcom s možnosťou si pozrieť  aj radničnú vežu. 

ART HOTEL WILLIAM

Jedlo v Bratislave

ART HOTEL WILLIAM

Tipy na kávu

Chcete si ráno dopriať kávu v centre mesta? Odporúčame pár podnikov v blízkom okolí  Five Points, Mondieu Laboratoire, Urban house, Enjoy Coffee či Fach. Všetky podniky sú v Starom Meste, aby ste to nemali od hotela ďaleko. Prípadne môžete víkendový brunch spojiť s príjemnou prechádzkou v centre mesta.

ART HOTEL WILLIAM

Tie naj reštaurácie

V Bratislave nájdete všetko. Chcete si dopriať kulinársky zážitok? Potom odporúčame originálnu indickú kuchyňu v reštaurácií The Curry. Za návštevu určite stojí aj bistro SOHO či Rio Grande. Alebo máte chuť na slovenskú klasiku? Vyskúšajte rešturáciu Divný Janko. Uprednostňujete street food? V tom prípade je Orbis miesto pre vás.

ART HOTEL WILLIAM

Kam do baru

Nočný život v Bratislave vám ponúka množstvo miest. Ak máte radi skvelé drinky, odporúčame podniky ako The Velvet, Spin Coctail Bar alebo SkyBar s jedinečným výhľadom.  Chcete si zatancovať a zabaviť sa? Podniky ako Trafo Music club či Masquerade lounge bar and club sú pre vás. A ak ste srdcom rocker,  v Bratislave je pre vás Barrock.

ART HOTEL WILLIAM

Kam za kultúrou
Divadlo Pavla Országa Hviezdoslava 

Ste fanúšik divadelnej drámy? Alebo radšej komédia? A čo tak muzikál? V mestskom divadle hrajú pestrý repertoár. 

Galéria Nedbalka

V galérii slovenského moderného umenia si každý nájde kúsok svojho. Je rozdelená na 4 poschodia – 4 obdobia umenia – Zrod výtvarnej moderny na Slovensku, Výtvarná moderna na Slovensku, Skupina Mikuláša Galandu a Osobnosti a fenomény. 

Stará tržnica

Stará tržnica je stretávacím bodom kultúry v meste. Program je veľmi rozmanitý, spája mestskú kultúru a rôzne služby. Každú sobotu tam môžete zažiť atmosféru trhu lokálnych predajcov. 

KC Dunaj

Stále sa tu niečo deje. Cez týždeň sa premietajú filmy, diskutuje sa o rozmanitých témach a robia zaujímavé akcie. Víkendy patria koncertom a žúrom. 

 

ART HOTEL WILLIAM

Pokoj v meste

ART HOTEL WILLIAM

Medická záhrada

Oáza v strede mesta. Ak si chcete oddýchnuť od ruchu veľkomesta môžete navštíviť túto záhradu v Starom Meste. Okrem krásnych kvetov tu nájdete aj pomník sediaceho spisovateľa  Martina Kukučína alebo Fontánu Labute.

ART HOTEL WILLIAM

Sad Janka Kráľa

Tento sad sa považuje za najstarší verejný park v strednej Európe. Možno aj preto je veľmi obľúbeným miestom Bratislavčanov. V parku môžete športovať, piknikovať alebo sa len prechádzať a užívať si zeleň.